انتخاب پویا

افزایش آگاهی دانش‌آموزان و بهبود فرایند انتخاب رشته دانش‌آموزان

انتخاب رشته آگاهانه

در راستای افزایش آگاهی دانش‌آموزان و بهبود فرایند انتخاب رشته دانش‌آموزان ، برنامه‌ای با عنوان «انتخاب پویا» طراحی شده است.این برنامه، شامل چند بخش عمده است که هر یک از این بخش ها به صورت جداگانه و یا به صورت بسته‌ی کاملی شامل تمامی بخش‌ها، قابل ارائه هستند. این برنامه، هم زمان برای دانش آموزان و اولیا برگزار طراحی شده است.
در برنامه‌ی دانش‌آموزان؛ با شبیه‌سازی فضای کاری واقعی، با حضور گروه کارفرمایان و متخصصین رشته‌های گوناگون، دانش‌آموزان تلاش می‌کنند با فضای واقعی کار و رشته‌ها آشنا می‌گردند و ثانیا جنبه‌های گونان یک مسئله را در می‌یابند و علایق خود را در میان این جنبه ها، جستجو می‌کنند.
همچنین به آن‌ها آموزش خواهیم داد که چگونه برای خودش انتخاب رشته ای موفق داشته باشد. ما در انتخاب پویا بر این باوریم که بهترین فردی که می‌تواند برای دانش‌آموز انتخاب رشته کند «خود» اوست.
با انجام تست‌های معتبر از جمله، آزمون رغبت‌سنجی، تیپ‌شناسی شخصیتی MBTI، هوش چندگانه و ارزش‌ها، دانش‌آموزان به ویژگی‌های شخصیتی خود بیشتر آگاه می‌گردند. همچنین در این برنامه کارگاه‌هایی با هدف شخصیت‌شناسی برگزار می‌گردد.
در برنامه‌ی اولیا، سعی بر آن است که با برگزاری کارگاه‌، نمایش فیلم، و انجام آزمون، نقش تربیت در شخصیت و جایگاه اجتماعی برای اولیا تبیین گردد و نگاه اولیا به مساله‌ی انتخاب رشته‌ی دانش‌آموزان، به واقعیت نزدیک‌تر شود.
متاسفانه در فضای کنکور سراسری با پرداخت هزینه های بسیار زیاد گاها به دانش آموزان مشورت هایی داده می‌شود که اگر هرکسی آن اطلاعات را داشته باشد می‌تواند برای خودش انتخاب رشته دقیقی داشته باشد. ما در انتخاب پویا به دنبال آنیم که ابزار لازم برای یک انتخاب رشته درست و آگاهانه را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.

این برنامه توسط ، موسسه آموزشی – فرهنگی «فلق»، مرکز مشاوره تحصیلی «اوج» و موسسه شرف الدین تاسیس شده است و از سال ۱۳۹۱ در حال خدمت به دانش آموزان عزیز است.

تا به حال بیش از ۳۰۰۰ نفر با انتخاب پویا در ارتباط بوده‌اند و از خدمات آن استفاده کرده اند. و بیش از ۱۰ برنامه حضوری داشته و همچنین لوح فشرده های
متنوعی در حوزه انتخاب رشته تولید کرده است.

امیدواریم افتخار همراهی با شما را نیز داشته باشیم.

پیمایش به بالا