آموزش Google Sheets

آموزش Google Sheets

سید عطاالله خدیوی فعال حوزه ی IT

روز و ساعت برگزاری :

شنبه: 15:15-16:30

دوشنبه: 15:15-16:30

 

تو سال‌های اخیر با گسترش ابزارهای جمع‌آوری و آنالیز داده (Data)، اهمیت داده‌ها به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کرده.

چندین تخصص مرتبط با داده‌ها فقط توی همین چند سال اخیر به وجود اومدن و گسترش پیداکردن و بسیاری از تخصص‌ها و کسب‌وکارها به سمت داده – محور (Data-driven) شدن رفتن. از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک گرفته تا محیط‌های علمی و آکادمیک همگی به دنبال روش‌هایی برای جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها هستن.

ابزارهای بی‌شماری برای نگهداری و تحلیل این داده‌ها وجود داره. بیشتر این ابزارها بسیار تخصصی هستن و یادگرفتن اون‌ها نیازمند صرف زمان زیادیه، اما بعضی‌شون هم در عین پراستفاده و کارآمد بودن، اونقدر تخصصی نیستن و آشنایی باهاشون نیازمند پیش‌نیازهای خاصی نیست.

نرم‌افزارهای «صفحه گسترده» (Spreadsheet) می‌تونن دریچه خوبی برای آشنایی اولیه و مقدماتی با دنیای داده‌ها باشن. معروف‌ترین نرم‌افزار این خانواده «مایکروسافت اکسل» (Microsoft Excel) هست که احتمالا اسمش رو شنیدید. امروز کمتر محیط کاری رو در سطح جهان پیدا می‌کنید که اکسل تو اون استفاده نشه. این نرم‌افزار در عین سادگی بسیار قدرتمنده و باورتون نمی‌شه چه کارهایی ازش برمیاد. با یه جستجوی ساده می‌تونید ببینید که برای کسب بسیاری از موقعیت‌های شغلی، باید اکسل رو بلد باشید.

یکی دیگه از ابزارهای این خانواده، «گوگل شیتز» (Google Sheets) هست که از بسیاری جهات شباهت زیادی با اکسل داره. اما این ابزار در واقع یک وب – اپ (Web-app) هست که نیازی به نصب نداره و استفاده از اون رایگانه. از همین جهت دسترسی بهش می‌تونه ساده‌تر از اکسل باشه. به همین خاطر ما تو این دوره قراره بریم سراغ «گوگل شیتز» و یه مقداری باهاش آشنا بشیم.

تو این دوره چند هدف رو دنبال می‌کنیم: اولا اگر تا حالا خیلی با کامپیوتر سروکار نداشتید، ممکنه این دوره بتونه باب آشنایی شما و این موجود بسیار پراستفاده رو باز کنه. دوما متوجه اهمیت داده‌ها می‌شیم و اینکه چقدر می‌تونن مفید باشن. سوما با یک ابزار بسیار قدرتمند آشنا می‌شیم و کارکردن با اون رو یاد می‌گیریم.

پیش‌نیاز ورود به این دوره: داشتن لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی (PC) و دسترسی به اینترنت.

پیمایش به بالا